Railay Beach East – Krabi

railay 021

Bir önceki yazımda bol bol bahsetmiştim. Aonangtan longtail boat ile 100 bahta Railay beach’e geliyorsunuz, Aonanga göre cennet. Buradan içeri yürüyüp diğer sahile geçiliyor kısa sürede, diğer taraftan ormandan ise uzun yoldan Tonsai Beach’e gidiliyor.

Railay East’i biz çok beğendik, tam aradığımız tatil tadını burada yakaladık diyebilirim. Bir kere denizi turkuaz, kumu tabiki beyaz. Bu taylandın normali artık. Bunun dışında, kumsalın devamında derin deniz var yani ege gibi. Okyanus gibi sığ değil yer yer. Bu da muhteşem bir şey. Suyu ılık da değil, serinleyebiliyorsunuz. 2 günümüzü burada geçirdik.

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Yürürken kaya tırmanış yerine varıyorsunuz daracık bir yoldan geçip. Yol neden dar, kenar dağ ve kayalık, diğer tarafsa Resort…Her kıyıda bir resort var, yalnız gündüzleri güneşlendiğimiz yerin ardında bir ev vardı, özel mülk, o evi çook kıskandım, önü deniz ve andaman adaları, kumsal, tropik…Kaç paradır ederi acaba diye düşünmeden edemedim 🙂

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Ohhh, o dar yoldan sonra karşıma çıkan manzara harikaaa :)))

DCIM100GOPRO

Her yerde hasırlar satılıyor, biz de birer tane alıyoruz, istediğimiz yere serip, yatıyoruz, güneşlenmek mümkün ama çok yakıcı bu güneş. Gölgelenmek daha akıllıca oluyor. İlk günü bu kumsalın ortalarında geçiriyoruz, sonradan gene ilerisini keşvediyoruz, muhteşem turkuaz sularda kendimi kaybediyorum, bolbol gopro ile sualtı çekimi yapma şansımız da oldu, su çok berrak olmasa da turkuaz en sevdiğim renk.

DCIM100GOPRO

Burada sürekli fotoğraf çektirenler var, özellikle rusların poz vermedeki başarısını kıskanmamak elde değil, ne açılardan ne pozlar veriyor hatunlar belli değil. Tam pirelli takvimi çığlak poz çekmelik yerler, eminim zaten buralar fotoğrafçı cennetidir. Kumsalın sonunda takılmaktan çok keyif aldık. Hem de çok sakin, buradan Tonsai’ye de geçtik botla, her yerden botla sağa sola vızır vızır gidiliyor. Sanırım 200 baht idi o da.

DCIM100GOPRO

Bu kumsalın hemen karşısında minnacık bir ada var, yürüyerek ya da timsah tadında sürünerek sudan gidiliyor, hemen tabi gittim keşvettim elimde kamera ile :

DCIM100GOPRO

adadan anakaraya bakış

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

kanoyla gelenler, burada kano çok keyifli

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Burada ve aslında Bodrum’da da sürekli yaptığım bir şey var, suya yatmak…Uzun süre suda kalmak. Bunu jakuzide de yapabilirsiniz tabiki. Ama kumsalda, hele de tropik bir kumsalda muhteşem. Sesler yok oluyor, güneş göz kamaştırıyor, ufukta palmiyeler…Çok başarılı bir meditasyon hali.

Buralara gelipte bu güzel kumsalları kaçırmayın derim. Krabi ve andamana birkaç hafta ayrılmalı diye düşünüyorum.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s