Koh Phi Phi – Bamboo Island

Thailand tatilinin kuşkusuz en can alıcı noktalarından birisi Phi Phi adası. Gerçekten o fotoğraflarda görüldüğü kadar muhteşem, cennet gibi. İnsan buralardan dönmek istemiyor. Thailand zaten enerjisi güzel bir ülke, adaları da bambaşka güzel. Krabi veya Phuket üzerinden 45 dakikalık hızlı tekne yolculuğu ile buraya varabilirsiniz. Yalnız belirteyim, bu adaların malesef her yeri resort dolu ve yüksek sezonda ucuz konaklama imkanı zor. Booking.com dan uygun fiyatlı yerlere bakabilirsiniz ve ona göre bütçenize uygun yer ayarlayabilirsiniz elbette. 20131216_101802

Phi Phi, muhteşem gün batımları, kumsal partileri gibi her thai adasında hemen hemen karşılaşabileceğiniz manzaralara sahip. Ama benim burayı özellikle sevmeme neden olan civardaki minik adalar. Andaman tarafındaki adaların yeri bambaşka kalbimde artık. Tekne turları ile her gün bütün adalara gidilebiliyor. Bunlardan benim için muhakkak görülmesi gereken ada :

Bamboo Island

 20131216_102659

Bu ada, koh phi phi’nin kuzey batısında, yarım saat kadar uzaklıktadır. asıl adı koh phai nok olan sadece 700 metre uzunluğundaki bu adada aynı zamanda snack bar restoran ve tuvalet de bulunuyor. Bir şeyler yiyip güneşlenilebilir, aman dikkat…Thai güneşi aralık ayında dahi inanılmaz yakıyor, beyaz iseniz, kesinlikle korununuz.

20131216_102818

20131216_102827

Görüldüğü üzere inanılmaz bir yer, burası adanın sakin kısmı, zira tüm tekneler ve insanlar sürekli buraya akın ettiğinden inanılmaz kalabalık aslında diğer tarafları. Su inanılmaz berrak ve turkuaz, kumu bembeyaz. Harika su altı çekimleri de yapılabilir. Tam bir cennet, tabiki coconut ağaçları da arkamızda idi. Bu adaların ayak değmemiş bir yeri kalmamış. Burası gel git zamanlarında sular çok alçalınca zor ulaşılıyor, tsunamiden en çok etkilenen bölgelerden bu taraflar aynı zamanda.

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Adada çok uzun kalmadık, teknemize binip başka adaları da gezdik, ama aklım orada kaldı, acaba gün batımı nasıldır, gene gidelim mi, orada kalsak keşke gibi şeyler geçmedi değil aklımdan, aşık oldum. Ama bu adada konaklama yok, zaten miniminnacık bir ada.

Bir de aynı isimde başka bir ada Kamboçyada varmış, bir dahakine Kamboçyaya gideceğimizden, oraları da ziyaret etmek istiyorum. Asya’nın bu tarafları tahminimden de güzel.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s